<
TIPP: ezúttal a fánkokat még ropogósabbá tettem, így sütés előtt egy nappal összedolgoztam 1:1 arányban (50- 50 g) lisztet cukorral és vajjal, ebből egy vékony hengert formáztam, majd zsírpapírba csomagolva a hűtőbe helyeztem. Másnap sütéskor, minden egyes fánkocska tetejére, tojás kenegetés helyett, egy-egy vékony szeletet helyeztem. Ettől finom roppanós lesz a fánk teteje.
Limoncello krém:
9 nagy tojássárgája,
15 dkg kristálycukor,
50g liszt,
2 citrom finomra reszelt héja , 4 evőkanál citrom szűrt leve,
1/2 l tej, minél zsírosabb
7 evőkanál limoncello (olasz citrom likőr) vagy narancs likőr
A tojássárgákat, a cukrot, lisztet, citrom héját és levét egy tálba teszem, majd simává dolgozom.
Egy nagy edényben felforralom a tejet.
Amint a tej eléri a forráspontot, összedolgozom a tojásos keverékkel.
Óvatosan!
Mindig kis-kis adag tejet adagolok és keverem simára, ezáltal a hő kiegyenlítődik és a forró tejtől nem ugrik össze a tojásos massza. Amint az összes tejet hozzáadtam, visszateszem a tűzre és alacsony lángon főzöm, folyamatos keverés közben, mindaddig míg sűrű krémet nem kapok.
Hozzákeverem a likőrt, és a kész krémet egy tálba teszem. A felületét lefedem fóliával, hogy megakadályozzam a bőrösödést, majd felhasználásig hűtőbe teszem.
Elkészítem a kúpot, amely köré szépen sorakoztathatom a fánkocskákat.
Fogok egy A1 kartont. A hosszabbik oldalán megjelölöm a felét, majd a két végét úgy állítom be, hogy egy 20 cm átmérőjű nyílás maradjon. Gyakorlatilag ez a “karácsonyfa” alapja. Minden oldalán rögzítem, majd bevonom fóliával.
Következő napon betöltöm a fánkocskákat.
Amennyiben úgy érzed, hogy a fánkok túl puhák lennének, úgy közepes hőmérsékletű sütőben 5 percig száríthatóak, majd ha kihűltek, jöhet a töltögetés. habzsákból, nyomócsővel.
Következhet az összeillesztés.
Amondó vagyok, hogy inkább csokoládéval történjen, egyrészt könnyebb vele dolgozni, mint a karamellel, másrészt nem biztos, hogy mindenki rajong a ropogós égetett cukorért, ám a csokoládé többnyire mindenkinél nyerő.
Olvasszuk fel a csokoládét, temperáljuk, majd egy kiskanál segítségével kezdjük el építeni a karácsonyfát 🙂
Célszerű a kúp belsejébe egy stabil és nehéz eszközt tenni, ami megtartja, hogy építés közben véletlenül se boruljon fel….
Egy kiskanálnyi csokoládéval megkenjük az első fánk egyik oldalát, hozzáillesztünk egy másik fánkot, majd ezeket szorosan a kúp mellé tesszük. Innen kiindulva, a következő fánkokat is csokival megkenjük és hozzáillesztjük a már kúp körüli soron következő fánkhoz. Némi érzékkel kell csak rendelkezni és adja magát, mindig kenjük be a fánkok éppen illesztendő feleit csokoládéval, természetesen úgy, hogy a kis csúcsok legyenek kívül, talpakkal illeszkedjenek a kúp falához. Minden következő sorba kevesebb és kevesebb fánkra lesz szükség, végül a legtetejére kerül egyetlen egy. Tálalásig hidegre vele!
És persze ne feledjétek el kivenni alóla a támasztékot 😉
Tádám!
Innentől pedig szabad a fantázia!
Díszítheti mindenki sajátja szerint.
Az eredeti ugyebár karamellel van összeillesztve és karamell szálakkal díszítve.
Pontosan úgy, mint az enyém 🙂
Karamell szálas díszítés esetén ezt hagyjuk a legvégére
Lehetőleg alig sokkal a tálalás előtt készüljön, mivel a vékony cukorszálak kevés párától, melegtől elolvadnak, és könnyen a semmibe tűnnek.
Ha tetszett a bejegyzés, ne feledd el lájkolni, megosztani.
Csatlakozz a blog Facebook oldalához, hogy még több receptet, képet találj! Nem utolsó sorban, bátorítok mindenkit, ossza meg a csoport tagjaival sikereit, akár fotóval 🙂
Kellemes készülődést! Ünnepre hangolódást!
]]>
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: